Hakkımızda

Biz Kimiz?

Biz Kimiz?

Atlantik Yazılım ekibi olan biz genç girişimciler bir felsefe ile yola çıktık:

Basit ve anlaşılır olmak

İstisnalar hariç insanlar, ilgi alanları dışındaki konuların detayları ile “genellikle” uğraşmak istemez. Biz, insanların istedikleri çözümleri sunarken bu prensiple hareket etmeyi tercih ediyoruz. En basit ve anlaşılır şekilde.

Hayatın doğal akışı içinde her insan belli konularda uzmanlaşır ve doğal olarak uzmanlaştığı konuda da fikir sahibidir. Örneğin biri evinin salonuna parke yaptıracaksa ve kendisi parke döşeme ustası değilse, konusunda uzman kişileri bulup danışır. Bu konu hakkında fikir sahibi olmaya başladıkça detayları kavramaya başlar. Bu iş parke ustasının ve satıcısının uzmanlık alanıdır. Anlayacağı en basit şekilde bilgiyi alıp bir karar verir ve bu konu hakkında bundan sonra az da olsa fikir sahibi olur. Gelişmeleri takip etmeyince yeni çıkacak modeller ve yeni özelliklerden haberdar olamayacağı için aslında elde ettiği bilgi belirli bir süre işine yarayacaktır. Dolayısıyla sahip olunan bilginin güncelliği de önemlidir. Güncel olmayan bilgi işe yaramayabilir.

Söz konusu teknoloji olunca bu daha da önemli ve hayati hale gelmektedir. Hızla gelişen ve değişen dünyada kendimizi güncellemek ve alanlarımızda uzmanlaşmak için diğer konulardaki detaylarla uğraşmamalıyız. Bizim işini iyi yapan her meslekten insana ihtiyacımız var.

Özetle, herkes kendi işine odaklansın diye bilişim sektöründe biz de varız.